EKİBİMİZE KATILIN!

Geçmişte bilimde çığır açmış bu topraklarda günümüzde bilime olan ilgisizlik ve olumsuz bakış maalesef ki oldukça üzücüdür. Amacımız bilgi kirliliğinin dolaştığı bu sosyal medya platformlarında elimizden gelenin daha fazlasını ortaya koyarak insanları doğru bilgilerle bilgilendirmek ,bilinmedik konularda aydınlatmak , bilinenlerin üzerine koyarak devam etmektir. Konuşulmayan veya eksik konuşulan hakkında doğru bilgi verilmeyen , bilerek veya bilmeyerek çarpıtılan, yüzeysel geçilen, detayına inilmeyen konuları alanında uzman olan ve uzman olmaya gönül vermiş kişilerle en iyi şekilde ele alıp bilim alanında Türkçe literatüre yeni içerikler kazandırarak insanların bilimi sevmesini ve bilime ilgi duymalarını hedefliyoruz. Hedeflerimiz noktasında her türlü çabayı vererek bilimi tekrardan bu topraklarda yurt edindirmek istiyoruz. Bu hedefler doğrultusunda bizlere destek olmak isteyenleri aramızda görmekten de memnuniyet duyarız.

Bizlere içerik konusunda nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  • Kaynak ve resmi dil kullanmak şartı ile Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında özgün instagram paylaşımı hazırlamak.
  • Kaynak ve resmi dil kullanmak şartı ile Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında Times New Roman 12 Punto ve en az 2 Word sayfası olacak şekilde özgün site yazısı hazırlamak.
  • Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında alanında uzman veya uzman olmaya aday olan kişiler ile konularımız kapsamında sunumlar gerçekleştirmek. Çok daha ileri zamanlarda sempozyumlar düzenlemek.
  • Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında kitap incelemeleri yapmak.
  • Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında Film önerilerinde ve incelemelerinde bulunmak.
  • Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında alanında uzman kişilerin sözlerini; kaynakları ve ingilizce karşılığı ile paylaşmak.
  • Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında yazı, makale, video, kitap vb. çevirisi yapmak.
  • Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında akademik sunumların, belgesellerin, ders içeriklerinin paylaşımını yapmak.
  • Biyoloji, Kimya, Fizik, Astronomi, Jeoloji, Tıp, Sosyoloji, Psikoloji, Bilim Tarihi vb. doğa bilimleri ve sosyal bilimler kapsamında üniversite ve ilgili bölümlerinin tanıtımında katkıda bulunmak.

Bu maddeler kapsamında bize yardımcı olmak isteyenler kendilerini “Adı soyadı, yaşı, okuyorsa okulu ve bölümü, mezunsa hangi okul ve bölümden mezun olduğu” şeklinde tanıtarak yardımda bulunmak istedikleri maddeler kapsamında aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirler.

İletişim İçin: bilimolog10@gmail.com