EKİBİMİZ


ONUR KENAN AYDOĞDU
Kurucu-Yazar-Çevirmen

2002 , Trabzon doğumluyum. Beşikdüzü Fen Lisesi’nde başladığım lise öğrenimimi Kanuni Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Eş zamanlı olarak 10 yıl eğitim gördüğüm, özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Bilim ve Sanat Merkezi’nden (Bilsem) mezun oldum. Bilsem’deki öğrenimim boyunca Fizik dersi ağırlıklı olmak üzere Robotik, Uzay ve Havacılık, Mekatronik, Yazılım-Kodlama dersleri aldım. Tübitak 4006, Bilim ve Sanat Şenliği, Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali gibi pek çok yarışmaya katıldım. Şuanda Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümü ve Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü lisans düzeyinde öğrenimime devam ediyorum. Başta Hacettepe Üniversitesi Felsefe Topluluğu’nda yönetim kurulu üyesi olmak üzere pek çok üniversite topluluğunda yer aldım. Din, Bilim ve Felsefe alanlarında makale ve video çevirmenliği yapıp aynı zamanda makale yazmakta ve videolar hazırlamaktayım.

İlgi Alanlarım: Biyoloji, Bilim-Biyoloji Tarihi, Bilim-Biyoloji Felsefesi, Din felsefesi, Epistemoloji, Fizik, Astronomi ve Uzay Bilimleri

ResearchGate: https://www.researchgate.net/profile/Onur-Aydogdu
Academia: https://hacettepe.academia.edu/onurkenanaydogdu
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/onur-kenan-aydo%C4%9Fdu-2b974721a/


SAMET TEKİN
Yazar-Çevirmen

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde öğrenimine devam etmektedir. Ekoloji, doğa koruma, zooloji, paleontoloji, antropoloji, jeoloji, kuantum mekaniği, bilim tarihi, felsefe tarihi, bilim felsefesi, biyoloji felsefesi, ontoloji, epistemoloji, etik, antik çağ felsefesi, psikoloji ve sosyoloji alanlarıyla ilgileniyor. Düalist kozmoloji kitabının yazarıdır. Yazarlık ve çevirmenliğin yanı sıra esas olarak yaban hayatının korunması üzerine çalışıyor.

ResearchGate: https://www.researchgate.net/profile/Samet-Tekin-4
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/samet-tekin-142274264/


MÜMİN POYRAZ COŞAR
Yazar-Çevirmen

2006 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul 3. sınıftan ortaokul 7. sınıfa kadar Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezinde fizik, kimya, biyoloji, astronomi gibi doğa bilimleri, bilgisayar bilimleri ve matematik üzerine eğitim gördü. Eğitim gördüğü alanlar üzerine ulusal ve uluslararası düzeyde projelerde görev aldı. Lise öğrenimine Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi’nde 11. sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir. Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi  ‘nde bir çok projede görev aldı. Lise eğitimine eş zamanlı olarak Çorlu Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitimine devam etmektedir. Çorlu Bilim ve Sanat Merkezi’nde Fizik ve Matematik üzerine projelerde görev aldı. İlgi alanları başta doğa bilimleri ve matematik olmak üzere tüm mühendislik ürünleridir.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/m%C3%BCmin-poyraz-co%C5%9Far-b7aa25215/


EYMEN YALAZ
Çevirmen

2003 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans öğrenimine devam ediyor. Felsefe, bilim ve dilbilimle ilgileniyor, çeviriler yapıyor. Kitaplara özel ilgisi sebebiyle Plaktaki Kitap adı altında çeşitli platformlarda kitap yorumları yazıyor, Youtube’da kitap seslendirmesi yapıyor.

Academia: https://independent.academia.edu/EymenYalaz
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/eymenyalaz/

MELİH DEMİRALAY
Çevirmen

2006 yılında Denizli’de doğdu. Denizli Erbakır Fen Lisesi’nde öğrenim görmektedir. Halihazırda felsefe ve bilimle ilgilenmektedir.

Academia: https://independent.academia.edu/MelihDemiralay
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melih-demiralay-b3801b160/

KÜBRA ALATAŞ
Çevirmen

2002 yılında Elazığ’da doğdu. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Arapça, Almanca, Felsefe ve Psikoloji alanlarıyla ilgileniyor.İBRAHİM MURATOĞLU
Yazar

2001 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Biyolojinin histoloji, genetik, mikrobiyoloji ve biyoteknoloji alanları ile ilgilenmektedir.

ResearchGate: https://www.researchgate.net/profile/Ibrahim-Muratoglu

NİLSEVİM KÜLAHCI
Çevirmen

2005 yılında istanbul’da doğdum. Liseye Ankara’da başladım. Farklı dillerle ilgilensem de ingilizce eğitimi veriyorum ve ingilizce-türkçe çeviri yapıyorum. Politika ve dil bilimi temel ilgi alanlarım.


LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/nilsevim-k%C3%BClahc%C4%B1-93ab72292/

ÖMER BURAK SÖZALMAZ
Yazar

2004 yılında İstanbul’da doğdu. Lise hayatını Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi’nde başarıyla bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nde öğrenimine devam etmektedir.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/omerburaksozalmaz/

RUMEYSA NUR RAKİPOĞLU
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Aynı zamanda Sosyoloji bölümünde yandal yapmak ve Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümü okumaktadır. Şu anda Dortmund Teknik Üniversitesi’nde erasmus öğrencisi olarak öğrenimini sürdürmektedir.


LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/rumeysa-nur-rakipo%C4%9Flu-7b2885295/


NUR SOLMAZ
Yazar

2002 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Biyolojinin immünoloji, biyokimya ve genetik alanlarıyla ilgileniyor.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/nur-solmaz-3145a0200/


BEGÜM YURDAKUL
Yazar

2002 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Biyolojinin histoloji, fizyoloji, sitoloji alanlarıyla ilgileniyor.


OSMAN OSMANOV
Yazar

2004 yılında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde doğdum. 2010 yılında başladığım Azerbaycan okuluna, lisede okumak için 2018’te Bakü’de yerleşen Bakü Türk Anadolu lisesinde devam ettim. 2022’te okuldan mezun oldum.

Aynı yılda Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü kazandım. Şu an 1. sınıfta okumaya devam ediyorum. Aktif olarak sosyal bilimlerle ve felsefeyle ilgileniyorum. Hobim de sevdiğim bu alanlarda yazılar yazmak.


BUSE GÖKÇE
Editör-Yazar

2001 tarihinde İstanbul’da doğdum. Hacettepe Üniversitesi’nde Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümünde öğrenimime devam etmekteyim. İlgilendiğim konular arasında bilim, teknoloji ve sanat yer alıyor ve bu konular üzerine çalışmalar yaptığım “spacemel0dy” isimli bir Instagram sayfam var. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Fizik Topluluğu’nun kozmoloji, astrofizik ve astronomi biriminde görev almaktayım.  İlgi alanlarım arasında astronomi ve astrofotoğrafçılık yoğunlukla yer almaktadır. Teknik geziler ve rasathane ziyaretleri düzenleyerek, uzayla ilgili etkinlikler üreterek ve ilgili seminerlere katılarak heyecan verici keşiflerimizi ve öğrenme sürecimizi zenginleştiriyor ve evreni daha iyi anlamaya çalışıyoruz.  Benim için astronomi ve astrofotoğrafçılık, gökyüzünün sonsuzluğunda kaybolmak, evrende yer alan gizemleri keşfetmek, yıldızların güzelliklerini keşfetmek ve bu keşiflerimi benzersiz kareler halinde ölümsüzleştirmek gibi büyüleyici bir tutkudur. Uzayla ilgilenmek, benim için sınırsız bir hayal gücü kaynağıdır.


LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/buse-g%C3%B6k%C3%A7e-3347a72b0/


EZGİ BOLAT
Yazar

2001 yılında Ankara ‘da doğdu . Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Biyolojinin palinoloji,  adli biyoloji, moleküler genetik, kanser biyolojisi ve immunoloji alanlarıyla ilgileniyor.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/ezgi-bolat-3527b81b8/

MEHMET ALTINDAĞ
Yazar

2003 yılında İstanbul’da doğdu. Bir dönem Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya bölümünde öğrencilik yaptı. Şu anda öğrenimine Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde devam etmektedir. Psikoloji, felsefe ve matematik alanlarıyla ilgileniyor.


MUHAMMED ALİ BOZTEPE
Yazar

2000 yılında Aydın’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Lisans eğitimi boyunca psikolojinin alt alanlarındaki çeşitli araştırmalarda görev almıştır ve araştırmalar yürütmüştür. Özel bir klinikte staj yapmıştır. Şu anda Koç Üniversitesi Ruh Sağlığı Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı’nda görev almaktadır. Psikolojinin intihar, depresyon, stres, mutluluk, anlam ve psikolojik iyi oluş konularıyla ilgilenmektedir.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/muhammed-ali-boztepe/

ESRA SAĞLAM
Yazar-Çevirmen

2001 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Medipol Üniversitesi Diş hekimliği fakültesinde eğitim sürecine devam ediyor. Ağız ve diş sağlığına ek olarak histoloji, fizyoloji ve biyokimyayla ilgileniyor.

SENADA DEMİRÖZ
Yazar-Çevirmen

2002 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğdu. Bir dönem Bielefeld Üniversitesinde ‘Biyoenformatik ve Genetik araştırmaları’ bölümünde eğitim gördü. Tıbbi biyoloji, psikoloji ve felsefe alanlarıyla ilgileniyor.


BEYZA BORU
Yazar

2000 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. ODTÜ Matematik bölümünde 2 yıl okuduktan sonra yatay geçiş ile güncel olarak ODTÜ Kimya bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Kimya alt alanlarına genel olarak ilgili olmakla birlikte özellikle tarım kimyası, biyokimya, organik kimya ve adli kimya alanları şuanda yoğun olarak ilgilendikleri arasındadır.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/beyza-boru-876007208/

NİDA AÇMAK
Çevirmen

2001 yılında Almanya Nürnberg‘de doğdu.   Friedrich Alexander Üniversitesi Fizik bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

CEYDA NUR CENGİZ
Çevirmen

2006 yılında doğdum, İzmir’de yaşıyorum. İzmir Kız Lisesi’nde sayısal bölümde 11.sınıfım. Almanca konuşma, yazma ve okuma B1 sertifikam var. Şu anda B2 Almanca çalışıyorum. En sevdiğim dersler fizik ve matematiktir.


EMRE TAŞTANKAYA
Editör

2000 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi BÖTE bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Eğitim, din ve teknolojik gelişmelere dair araştırmalar ve okumalar yapmaktadır.

Academia: https://hacettepe.academia.edu/EmreTa%C5%9Ftankaya
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/emretastankaya/

ABDULLAH KALA
Editör

Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik alanında yüksek lisansına devam etmektedir. Özel bir bankada Siber Güvenlik uzmanı olarak çalışmaktadır.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/abdullahkala/